PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Inteligentne przejście - w aktualnym rankingu miast powyżej 100 tys. mieszkańców Rybnik jest na 1 miejscu!

2023-03-07

Szanowni Państwo, Rybnik bierze udział w konkursie „Inteligentne Przejście” organizowanym przez Orange Polska. O wygranej zadecydują mieszkańcy, głosując za pośrednictwem strony internetowej. W trzech zwycięskich miastach Orange przekształci po jednym niebezpiecznym przejściu dla pieszych w dużo bezpieczniejsze, aktywne przejście „smart”.
Głosowanie online trwa do 28 marca. W Rybniku, jeśli wygramy, zmodernizujemy przejście przy ulicy Górnośląskiej. Głosować na Rybnik mogą wszyscy bez względu na to, gdzie mieszkają. Każdy głos się liczy. Wystarczy wejść na stronę konkursu www.inteligentneprzejscie.pl  i postąpić zgodnie z instrukcją. Z jednego numeru telefonu możemy oddać głos tylko raz.

Czujniki ruchu z daleka wykryją pieszych, aktywując świetlną i dźwiękową sygnalizację ostrzegawczą. Dzięki przejściu smart wszyscy będą bezpieczniejsi na drodze.

Organizatorem konkursu jest Orange Polska, który wspiera już ponad 100 miast w przemianie w smart city. Stawia na rozwiązania, które niosą korzyści dla mieszkańców, budżetów miejskich i środowiska, bo tak widzi rolę nowych technologii.

zamknij