PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Zapraszamy do zapoznania się z wynikami II Międzynarodowego Konkursu Fotograficznego "Sportowy przedszkolak w jesiennym obiektywie" pod patronatem Łukasza Kohuta Posła do Parlamentu Europejskiego

Paulinka z grupy Kaczuszki zajęła I miejsce w miejskim konkursie piosenki religijnej pt. "Śpiewam dla Pana" zorganizowanym przez P39 w Rybniku. Wielkie brawa i gratulacje!!

Nauka poprzez zabawę przynosi rewelacyjne efekty... W tym przypadku korzyści jest o wiele więcej niż dodatkowa wiedza. Przedszkolaki z grup "Gwiazdki", "Kangurki" oraz "Pszczółki" podczas realizacji treści projektu edukacyjnego "ABC Małego konsumenta" organizowanego przez Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów uczyły się kim jest konsument. Na zakończenie projektu dzieci wzięły dział w konkursie plastycznym, a dziś "Gwiazdki" cieszą się z wygranej za zdobycie II miejsca w Polsce. Zestawy Ozobotów do nauki kodowania i programowania uatrakcyjnią dzieciom czas w przedszkolu!

Dzieci zapoznały się m.in. z podstawowymi pojęciami konsumenckimi. W sali stworzyliśmy kącik tematyczny "Sklepik", gdzie prowadziliśmy zajęcia - w czasie odgrywania scenek dzieci wchodziły zarówno w role sprzedawców oraz konsumentów. Z nowej wiedzy korzystały także w czasie zabawy w czasie wolnym, zaczęły korzystać z innego słownictwa, zwracały uwagę na jakość towaru, podawały konkretne ceny a dopasowywanie odpowiednich banknotów i monet, kiedy "płaciły" nie sprawiało im trudności.

Nadiia z grupy "Liski" zajęła II miejsce w międzyprzedszkolnym konkursie recytatorskim w języku angielskim „What a wonderful poem!” Organizowanym przez Przedszkole nr 19 w Rybniku ! Gratulujemy!

Hania z grupy "Biedronki" zaprezentowała się w wierszu Juliana Tuwima "Rzeczka" na XX Jubileuszowym Powiatowym Międzyprzedszkolnym Przeglądzie Recytatorskim "Ulubione wiersze Juliana Tuwima" organizowanym przez Przedszkole nr 10 w Czerwionce-Leszczynach.

Wspólnie z wychowanką Karoliną K. z "Gwiazdek" cieszymy się jej kolejnym sukcesem! 11 stycznia dziewczynka zdobyła 3 miejsce w konkursie piosenki śląskiej "Mała Karolinka" organizowanym przez Zespół Edukacyjno-Artystyczny PRZYGODA w Rybniku

informacja o zajęciu 3 miejsca Karoliny K. z grupy Gwiazdki w konkursie piosenki
I miejsce w VIII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cała ziemia” w kategorii wiekowej 3-4 latki zdobyła nasza wychowanka Paulinka B. z grupy "Kaczuszki". Gratulujemy!
zdjęcia z występu, skan dyplomu

II miejsce w VIII Miejskim Konkursie Kolęd i Pastorałek „Niech kolęduje z nami cała ziemia” w kategorii wiekowej 5,6-latki zdobyła nasza wychowanka Karolina K. z grupy "Gwiazdki". Gratulujemy!

zdjęcie dyplomu, fotografie dziewczynki z nagrodami

29.11.2022r. "Gwiazdki" w barbórkowym wydaniu specjalnym Nowin

Dzieci z grupy "Gwiazdki" na okładce Barbórkowego Wydania Specjalnego Nowin. Portal nowiny.pl o nas TUTAJ

Zdjęcie dziewczynki trzymającej dyplom z podziękowaniem za udział w konkursie piosenki Mała Karolinka

Nasza zdolna wychowanka Karolina K. z grupy Gwiazdki ponownie zaprezentowała swój śpiew w konkursie Mała Karolinka 2022. Dziewczynka dostała się do finału! 

Rok szkolny 2021/2022

Serdecznie dziękujemy za duże zaangażowanie w zbiórkę "Paczuszka dla chorego Maluszka 2021" na rzecz Fundacji Śląskie Hospicjum dla Dzieci Świetlikowo.

Gratulujemy talentu i odwagi naszej 4-letniej Karoliny z grupy "Gwiazdki", która wystąpiła w Wojewódzkim Konkursie Piosenki "Mała Karolinka 2021" organizowanym przez Zespół edukacyjno-artystyczny Przygoda w Rybniku i dostała się do finału. Trzymamy kciuki i życzymy dalszych sukcesów!

 

1 czerwca 2021 - DZIEŃ DZIECKA

W ten cudowny dzień, w którym organizujemy wiele ciekawych atrakcji dla dzieci,
chcemy przypomnieć wszystkim o ważnej spawie jakiej są PRAWA DZIECKA!

Wiersz "Mam prawo do..." autorstwa Jarosława Poloczka recytuje 3-letnia Karolina, zdobywczyni III miejsca w konkursie "Swoje prawa znamy, w wiersze je wplatamy" organizowanym przez Przedszkole nr 14 w Rybniku.

Źródła zdjęć: Dom Kultury Boguszowice, Parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa

Wirtualna Barbórka

Dzień Edukacji Narodowej

zamknij