PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach
2021-04-16

Drodzy Rodzice, prosimy o zapoznanie się z nowymi zasadami obowiązującymi od poniedziałku 19.04.2021r. Dziękujemy!

Niestety nie zdały egzaminu dotychczasowe zasady przyprowadzania i odbierania dzieci z przedszkola. W związku z tym, od poniedziałku, tj. 19 kwietnia br., zmuszeni jesteśmy znacznie ograniczyć przebywanie rodziców przedszkolaków na terenie budynku. Jak Państwo wiecie, taka sytuacja ma miejsce we wszystkich przedszkolach na terenie Rybnika, więc nie jesteśmy prekursorami. Poniżej przedstawiamy zasady, których musimy nauczyć się my – pracownicy, Państwo – rodzice, a także nasze dzieci.

RANO

Rodzice wchodzą do wiatrołapu budynku, odbijają kartę pobytu dziecka w przedszkolu, przechodzą do holu, czekają aż dziecko się rozbierze i przekazują dziecko pracownikowi przedszkola, który odprowadza dziecko do sali.

Rodzice nie wchodzą na teren korytarza wewnętrznego prowadzącego do sal zajęć.

Ponieważ o godz. 8:30 rozpoczyna się śniadanie, dzieci należy przyprowadzać najpóźniej do godz. 8:20. Jeżeli ktoś z ważnych powodów się spóźni, dzwoni wtedy na nr sali swojego dziecka (domofon znajduje się w wiatrołapie przedszkola) informując o jego przybyciu i czeka w holu aż ktoś z pracowników przyjdzie po dziecko. W tym czasie dziecko rozbiera się w szatni.

PO POŁUDNIU

Rodzice powinni wiedzieć, do której godziny zapisane jest dziecko i stosować się do zdeklarowanych godzin pobytu. To znacznie ułatwia organizację pracy przedszkola. Dzieci będą przyprowadzane przez pracowników przedszkola do szatni ok. godz. 13:00, 14:00 (te, które nie jedzą podwieczorku). Od godz. 14:00 do 15:30 rodzice dzwonią na numer domofonu sali swojego dziecka. Sami będą mogli czekać na dzieci w holu przedszkola, bądź na zewnątrz budynku. W tym czasie mogą odbić kartę pobytu dziecka na czytniku w holu.

Jeżeli w szczególnych przypadkach zajdzie konieczność odebrania dziecka w innych godzinach, tzn. poza tymi wyznaczonymi, rodzice również dzwonią na domofon z numerem sali dziecka i czekają aż dziecko zostanie przyprowadzone przez pracownika. Od godz. 15:30 do 16:30 proszę dzwonić na salę nr 3 lub 2, a po godz. 16:00 na salę nr 3.

Zdajemy sobie sprawę, że początki nowej organizacji mogą być dla wszystkich trudne ale wierzymy, że dla zdrowia i dobra wspólnego damy radę.

Za dostosowanie się do nowej sytuacji z góry serdecznie dziękujemy.

zamknij