PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Archiwum: wrzesień 2022

Narodowy Dzień Sportu

16 września, w piątek obchodziliśmy Narodowy Dzień Sportu. Przedszkolacy ubrani na sportowo oczekiwali na spotkanie z ciekawym gościem. Odwiedziła nas pani Ola, znana jako FitOlka - trener osobisty. Mogliśmy zapoznać się ze sprzętami wykorzystywanymi podczas ćwiczeń, słuchaliśmy czym zajmuje się w pracy pani Ola. Dzieci wykazały się wielką wiedzą dotyczącą sportu i ruchu, który jest zdrowy dla naszego ciała. Filmik oraz galerię z wydarzeń tego dnia znajdziecie Państwo TUTAJ

W naszym przedszkolu realizowany jest "Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa 2.0" uchwalony na lata 2021-2025 przez Radę Ministrów. Środki finansowe pozyskane z programu przeznaczone są na zakup książek dla dzieci oraz działania promujące czytelnictwo.

Placówka uzyskała  środki z dotacji w wysokości 3000 złotych oraz wykorzystała środki własne w wysokości 750 złotych, za które zakupiono najnowsze pozycje literatury dziecięcej.

Rozwój naszej dzielnicy i terenów przy naszym Przedszkolu jest w naszych rękach! W tegorocznym głosowaniu na Budżet Obywatelski 2023 ważny jest dla nas projekt ogólnomiejski numer 10
o nazwie WYPOCZYNEK I REKREACJA ŁĄCZY DZIELNICE

Projekt oferuje wiele miejsc rekreacyjnych dla rodzin, a bezpośrednio przy naszej placówce ma powstać ścieżka sensoryczna, strefa barw, zapachu i dźwięku, kolorowe słupy, deska równoważna, tor wysokościowy 6 elementowy oraz hamak.


Głosowanie trwać będzie w terminie od 3 - 9 października 2022r.  LICZYMY NA PAŃSTWA GŁOSY

 Wszystkie informacje znajdują się na stronie
www.budzet-obywatelski.rybnik.eu

zamknij