PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Archiwum: październik 2018

Drodzy Rodzice! W dniach 15.10 – 19.10 (poniedziałek - piątek) rusza ZBIÓRKA MAKULATURY!


Makulaturę składamy w szatni naszego przedszkola.
Zbieramy papier, tekturę, czasopisma, gazety, książki.

Bardzo prosimy, aby przyniesiona makulatura była związana solidnym sznurkiem lub zapakowana w małe kartony.

Zachęcamy serdecznie do wzięcia udziału w organizowanej przez nasze przedszkole zbiórce karmy i innych rzeczy dla psów i kotów przebywających w schronisku dla bezdomnych zwierząt.

 

Do końca października zbieramy w holu przedszkola:
- karmę (suchą i mokrą)
- "przysmaki"
- zabawki dla zwierząt
- koce

Z okazji obchodzonego 10 września Święta Drzewa, nasze przedszkolaki postanowiły posadzić dwa drzewa: dąb i lipę.
W tym celu dzieci podzieliły się na grupy i wybrały miejsca nasadzeń.

Przy pomocy naszego konserwatora P. Krzysia, wykopaliśmy dołek, posadziliśmy drzewo i wkopaliśmy upamiętniające tabliczki.

Wcale nie było łatwo wykopać dziurę, o czym mogły się przekonać chętne dzieciaki. Teraz już tylko pozostaje nam dbać o nasze drzewka, które w przyszłości ocienią przedszkolny plac zabaw i dostarczą czystego powietrza.

Jesteśmy z siebie dumni tak jak z naszej Ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim Rodzicom za włączenie się w ekologiczną akcję zbiórki makulatury. Z radością informujemy, iż udało nam się zebrać 600 kg makulatury. Zachęcamy do zbierania odpadów w domu. Wkrótce zostanie wyznaczona kolejna data składowania makulatury w naszym przedszkolu.

Celem projektu jest wzrost jakości i dostępności usług społecznych w zakresie wsparcia rodziny. Projekt zakłada specjalistyczne działania na rzecz rodzin biologicznych i zastępczych. W ramach projektu świadczone będą usługi wsparcia rodziny, jako pakiet kompleksowych usług społecznych skierowanych do rodzin oraz osób zagrożonych wykluczeniem społecznym w tym: poradnictwo psychologiczne i pedagogiczne, terapie, mediacje, wsparcie prawne, działania terapeutyczne (indywidualne i grupowe), warsztaty dla rodzin i dzieci, grupy wsparcia.

Działania będą realizowane w powstałym Centrum Usług Wsparcia i Rozwoju Rodziny.

 

Oferujemy Państwu m. in.:
·         terapię klientów indywidualnych i par (konsultacje interwencyjne i terapeutyczne w sytuacjach kryzysowych)
·         terapię rodzinną (forma pomocy psychologicznej, która obejmuje nie tylko osobę przejawiającą określone trudności, ale również jego rodzinę)
·         terapię dzieci i młodzieży, konsultacje psychologiczne
·         grupę wsparcia dla osób w kryzysie (głównie związanym z pojawieniem się choroby w rodzinie lub niepełnosprawności)
·         warsztaty rozwojowe (m. in. więzi i systemu więzi, wspierania zdrowia i procesu zdrowienia, rozwojowe dla matek i nastolatek)
·         warsztaty szkoleniowe „Szkoła dla rodziców”


Szczegółowe formy wsparcia oraz wykaz osób, które mogą skorzystać z poszczególnych zajęć zamieszczamy w załącznikach po kliknięciu czytaj więcej.

zamknij