PRZEDSZKOLE NR 50
w Rybniku-Boguszowicach

Grupa X

Jesteśmy grupą dzieci 6-letnich. Nasza wspaniała gromadka liczy 25 osób. Naszą
wychowawczynią jest p. Ewelina Kawik, pomagają jej także p. Lucyna Wielgus oraz p. Maria
Kubica. Bardzo pomocna i niezastąpiona w naszej grupie jest również p. Justynka Zugaj,
która dba o nasze brzuszki i nasza salę. Jesteśmy ciekawi świata, chętnie poznajemy nowe
rzeczy, z wielką radością penetrujemy otaczające nas środowisko, a panie zasypujemy gradem
pytań. Dużo radości sprawiają nam spacery oraz zabawy w ogrodzie przedszkolnym gdzie
rozładowujemy pokłady naszej energii. Po intensywnej pracy i wielu wrażeniach związanych
z odkrywaniem otaczającego świata, chętnie odpoczywamy słuchając muzyki relaksacyjnej,
kołysanek lub opowiadań i bajek czytanych przez nasze panie.
W tym roku przygotowujemy się do podjęcia nauki w szkole. Będziemy kształtować
gotowość do nauki czytania i pisania. Mamy nadzieję, że ten rok będzie dla nas czasem
wszechstronnego rozwoju, a panie i Rodzice poprzez swoją wyrozumiałość i troskliwość
towarzyszyć nam będą w podróży zdobywania nowych doświadczeń i wiedzy.

W dniu dzisiejszym uczestniczyliśmy w zajęciach sportowych przygotowanych przez nauczycieli pobliskiej Szkoły Podstawowej nr 36. Za wspaniałą zabawę jeszcze raz bardzo dziękujemy. 

Mieliśmy bardzo dużo pracy...czekały na nas ciasteczka, które każda Sówka miała przyjemość udekorować w swój sposób. Nasze arcydzieło można podziwiać na zdjęciu. 

Wszystkie Sówki w tym roku były bardzo grzeczne bo Mikołaj podarował niezwykłe prezenty. Cierpliwie każda Sówka miała zaszczyt wyciągnąć coś z magicznego worka. Tyle nowych zabawek pojawiło się w naszej sali.

W naszej sali już powoli zbliżają się święta. Każdy miał okazję udekorować naszą choinkę ulubioną bombką. Nasze wspólne dzieło można podziwiać w naszej Sówkowej sali.

W dniu 4 grudnia wraz z grupami Motylki i Misie mieliśmy zaszczyt zaprezentować swoje talenty na akademii z okazji Barbórki. Spisaliśmy się na medal goście byli zachwyceni...Naszym górnikiem składamy najserdeczniejsze życzenia. Bezpieczniej pracy z górniczym Szczęść Boże...

W tym dniu obchodziliśmy ważne urodziny...naszych ulubionych pluszowych misiaków.  Śpiewaliśmy sto lat, składaliśmy życzenia, uczestniczyliśmy w zabawach ruchowych z naszymi pluszakami. Wszystkie Sówki poznały angielską historię  misia Teodora. Na zajęciach każda Sówka przygotowała swojego papierowego misiaczka. 

Każde dziecko na całym świecie ma swoje prawa. W tym dniu wszystkie Sówki uczestniczyły w przygotowanych zajęciach. Dodatkowo towarzyszył nam niebieski kolor. 

W dniu dzisiejszym mieliśmy okazję udać się do pobliskiej SP nr 36 na zajęcia sportowe. Nauczyciele i uczniowe z pobliskiej szkoły przygotowali dla nas ciekawe zajęcia, za które serdecznie dziękujemy. Sport to zdrowie.

Do naszego przedszkola znów przybyli nauczyciele z Rybnickiej Szkoły Muzycznej. Bardzo było intrumentalnie i rytmicznie w tym dniu. Mieliśmy okazję stać się prawdziwymi muzykantami i zagrać na niektórych intrumnentach perkusyjnych...proszę podziwiać nasz talent na zdjęciach.

W naszej sali pojawił się gość. Był nim tata naszego kolegii Pawła M. Mieliśmy okazję poznać pracę architekta. Były to niezwykle ciekawe zajęcia, za które jeszcze raz gorąco dziękujemy. Zapraszamy kolejnych rodziców do naszej sali....

Mieliśmy okazję przypomnieć sobie ważne zasady bezpieczeństwa podczas spotkania z wyjątkowymi gośćmi. Do naszego przedszkola przybyli policjanci z pobliskiej komendy wraz ze swoim przyjacielem Sznupkiem. Sówki bardzo dużo na temat bezpieczeństwa wiedzą, zasady te przestrzegają. 

Audycja muzyczna w naszym przedszkolu

Do naszego przedszkola przybył teatrzyk.....mogliśmy wyciągnąć z niego bardzo ważne wnioski. Nie zawsze ocenia się ludzi po wyglądzie, trzeba mieć dobre serce, a dobro i szczęście będą nam sprzyjały.

W naszym przedszkolu zorganizowany został konkurs na "Najpiękniejszy Różaniec". Mamy zaszczyt ogłosić, iż I miejsce zdobył Wojtek z naszej grupy. Wszystkim laureatom gratulujemy i dziękujemy za udział w konkursie.

W tym dniu wybraliśmy się na pobliską pocztę, aby poznać pracę listonosza. Złożyliśmy życzenia i przekazaliśmy skromny upominek dla pań, które pracują na poczcie. Każda Sówka mogła opieczętować swój list oraz wrzuciła go do czerwonej skrzynki. Czekamy aż listy będą dostarczone pod właściwy adres.

W tym dniu uczciliśmy święto wszystkich pracowników oświaty. Braliśmy udział w akademii przygotowanej przez naszych młodszych kolegów i koleżanek.

W naszej grupie obchodziliśmy Dzień Chłopca. Każdy kawaler otrzymał od dziewczynek upominki oraz legitymację Super Chłopaka. Nie obyło się też od słodkiego poczęstunku dla dziewczyn.

Nasza grupa wybrała się na spacer w poszukiwaniu oznak Pani Jesieni. Z wycieczki zebraliśmy kolorowe liście, z których wykonaliśmy pracę plastyczną.

W dniu 20 września w naszej grupie obchodziliśmy dzień Przedszkolaka. Uroczyście Panie dla nas odśpiewały Sto lat! oraz otrzymaliśmy dyplomy i odznaki. Bo fajnie być przedszkolakiem, takim sobie małym żakiem. Do przedszkola chętnie chodzić i prace z Panią pięknie robić. Śpiewamy, tańczymy, rysujemy, malujemy, wycinamy a przy tym wielką radość mamy.

zamknij